اخبار

یکی از نکات منفی گلکسی اس 21 اولترا مشخص شد

یکی از نکات منفی گلکسی اس 21 اولترا مشخص شد
Rate this post

پیشرفته ترین عضو خانواده اس 21 در مقایسه با دو مدل دیگر، فاقد یک قابلیت هیجان انگیز است.

گوشی هوشمند Galaxy S21 Ultra در مقایسه با دو مدل دیگر، از قیمت بیشتری برخوردار بوده و طبیعتا قابلیت‌ها و امکانات بیشتری را نیز نسبت به آن‌ها دارا است .

از جمله امکانات، می‌توان به نمایشگری با رزولوشن QHD پلاس، دو دوربین تله فوتو، پشتیبانی از قلم اس پن و دوربین اصلی 108 مگاپیکسلی اشاره کرد که تمامی آن‌ها،باعث می‌شود تا حس یک اسمارت فون پریمیوم به شخص دارنده القاء شود.

اما در یکی از زمینه‌ها، گلکسی اس 21 و مدل پلاس آن در مقایسه با نسخه اولترا، از برتری ویژه‌ای بهره‌مند هستند و این موضوع، به قابلیت سوپر اسلوموشن برمی‌گردد.

اگر نگاهی کوتاه به مشخصات خانواده اس 21 در وب سایت سامسونگ بیاندازیم، متوجه می‌شویم که Galaxy S21 و Galaxy S21 Plus با امکان ثبت و ضبط فیلم‌های اسلوموشن با نرخ فریم 960fps همراه هستند و در مقابل، گلکسی اس 21 اولترا از این ویژگی بی بهره است.

گران قیمت ترین عضو این سری قادر است تا ویدئوهای اسلوموشن را با نرخ فریم 480fps ضبط کرده و از طریق نرم‌افزاری، آن را به 960 fps تبدیل کند. این بدان معناست که نیمی از فریم‌های کپچر شده توسط galaxy s21 ultra مجددا تکرار شده و در صورت پایین بودن کیفیت پردازش تصویر نرم‌افزاری، باعث ایجاد حالت روح و blur شدن تصویر می‌شود.

البته این موضوع آنچنان هم جای تعجب ندارد. چرا که سامسونگ سال گذشته، چنین اتفاقی را با گلکسی اس 20 اولترا نیز تجربه کرده بود. به این ترتیب همانند نسل پیشین، سامسونگ روی لنز 12 مگاپیکسلی اس 21 و مدل پلاس آن برای بهره گیری از ویدئوهای اسلوموشن با نرخ فریم 960fps حساب باز کرده است. این سنسورها با حافظه DRAM پر سرعت همراه بوده و به این ترتیب، کلیه عملیات به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود. اما متأسفانه لنز 108 مگاپیکسلی قرار گرفته در galaxy s21 ultra، فاقد این ویژگی سخت افزاری است.

دیدگاهتان را بنویسید