خدمات

پیش‌بینی سامسونگ از عملکرد مالی سه‌ماهه دوم سال 2016 – بهترین سودآوری در دو سال اخیر

Rate this post

پیش‌بینی سامسونگ از عملکرد مالی سه‌ماهه دوم سال 2016 – بهترین سودآوری در دو سال اخیر

واحد خبر : در حال حاضر سامسونگ بزرگ‌ترین سازنده اسمارت‌فون در جهان محسوب می‌شود. چند سال پیش، تا قبل از تصمیم این کمپانی برای استفاده از قطعات درجه یک و پیشرفته در ساخت گوشی‌های میان‌رده و رده‌بالا و پیش از ارتقای واسط کاربری اختصاصی سامسونگ برای اندروید (TouchWiz)، این کمپانی در افزایش سوددهی با مشکل مواجه بود.

سامسونگ تغییرات فوق را ابتدا در گوشی Galaxy Alpha — که در سال 2014 معرفی شد — اعمال نمود، اما برگ برنده سامسونگ گوشی‌های Galaxy S6 و S6 edge بودند که توانستند وضعیت سامسونگ را تغییر دهند.

samsung q2 2016 earning guidance

ابتدا این پرچمدارهای سامسونگ در سال 2015 تحسین همگان را برانگیختند و پس از آنها نوبت به نسل بعدی این پرچمدارها یعنی Galaxy S7 و S7 edge رسید که حتی بیش از گذشته نشان از تجدید نظر سامسونگ در گوشی‌های پیشرفته خود داشتند، لذا جای تعجب ندارد که از زمان عرضه این دو اسمارت‌فون تا کنون، تعداد نسبتا زیادی از آنها به فروش رسیده است.

طبق گزارشی که خبرگزاری بلومبرگ به‌تازگی منتشر نموده، به دنبال گزارش مالی سامسونگ از سه‌ماهه دوم سال 2016 (که ظاهرا تا چند روز دیگر منتشر خواهد شد)، این کمپانی قادر خواهد بود تا حجم سرمایه‌گذاری‌ها را بیشتر نماید. این تحلیل نشان می‌دهد که سامسونگ در نظر دارد سودآوری خود را به طور قابل‌ملاحظه‌ای افزایش دهد. در تأیید این مطلب، کمپانی سامسونگ الکترونیکس در روز پنج‌شنبه 7 جولای 2016 (17 تیر 1395) پیش‌بینی خود از عملکرد مالی شرکت در سه‌ماهه دوم سال 2016 را منتشر کرد.

Samsung Galaxy S7 Galaxy S7 edge

سامسونگ Galaxy S7 و Galaxy S7 edge

طبق این گزارش، سامسونگ برآورد کرده که در پایان دومین فصل از سال جاری میلادی به سود عملیاتی 8.1 تریلیون وان (معادل 7 میلیارد دلار) دست پیدا کند. سامسونگ علت اصلی این سودآوری موفق را به فروش دیوایس‌های Galaxy S نسبت می‌دهد؛ به نظر می‌رسد مانعی بر سر فروش این محصولات وجود نداشته و فروش از حالت تنگنا خارج شده است. اگر این پیش‌بینی درست باشد سود سامسونگ در پایان سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی، در مقایسه با سود این شرکت در سه‌ماهه دوم سال 2015 (6.9 تریلیون وان) با رشد سالانه 17 درصد همراه خواهد بود. همچنین طبق برآورد این شرکت کره‌ای، میزان فروش این کمپانی در سه‌ماهه دوم، تقریبا با 3 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته، از 48.5 تریلیون وان، به حدود 50 تریلیون وان خواهد رسید. گفتنی است پیش‌بینی سامسونگ بیانگر آن است که سه‌ماهه دوم سال 2016، از زمانی که سامسونگ در اوایل سال 2014 و قبل از ورود به دوره رکود خود موفق به کسب سود عملیاتی 8.49 تریلیون وان شده بود تا کنون، بهترین عملکرد فصلی این شرکت محسوب خواهد شد.

پیش‌بینی سامسونگ از میزان فروش و درآمد عملیاتی شرکت در دومین فصل از سال 2016، بر اساس اصول K-IFRS (استانداردهای گزارش مالی بین‌المللی کره) بیان شده‌اند. قوانین انتشار اطلاعات مالی شرکت‌ها (disclosure regulations) در کشور کره اجازه نمی‌دهند که برآوردهای مالی شرکت‌ها و مؤسسات در قالب یک محدوده بیان شوند. بنابراین، ارقام فوق نیز بر اساس متوسطی از بازه‌های زیر (پیش‌بینی‌شده توسط سامسونگ) بیان شده‌اند:

فروش: بین 49 تا 51 تریلیون وان کره

سود عملیاتی: بین 8 تا 8.2 تریلیون وان کره

samsung q2 2016 earning guidance

گویا در سه‌ماهه دوم سال 2016 خوشبختی به سامسونگ رو کرده، هرچند باید این نکته را نیز مد نظر داشته باشیم که ارقام فوق تنها در حد تخمین بوده و آمار قطعی شرکت به شمار نمی‌روند. گزارش مالی شرکت از دومین فصل سال 2016 به زودی منتشر خواهد شد. در کل به نظر می‌رسد هر دو اسمارت‌فون Galaxy S7 و S7 edge فروشی فراتر از حد تصور را برای سامسونگ رقم زده باشند. آنطور که از ظواهر امر پیداست، انتظار می‌رود که آمار فروش این دو گوشی بیش از Galaxy S6 و S6 edge باشد.  

منبع : Samsung

دیدگاهتان را بنویسید