اخبار

هنگ کردن ناگهانی گوشی موبایل

هنگ کردن موبایل
Rate this post

گوشی های موبایل توانایی انجام کارهای سیاری را دارند که ما در اکثر کارهای روزانه از آن ها استفاده میکنیم اما درست مانند انسان ها که می توانند برای پیشگیری از بیماری کارهایی را انجام دهند، برای گوشی ها نیز می توان محدودیتی برای کارهایی که می توانیم پیش از خرابی انجام دهیم وجود دارد. وقتی موبایل هنگ می کند و یا به اصطلاح گیر می کند ، به احتمال فراوان بیش از حد مجاز از آن استفاده شده است. رم دستگاه ، فضای ذخیره اطلاعات و نحوه استفاده از آن همه در پردازش اپلیکیشن های گوشی موثر است. مشکل هنگ کردن تلفن ها در بین گوشی های هوشمند نیز به عنوان یخ زدگی تلفن یا خرابی تلفن شناخته می شود. هنگ کردن تلفن میتواند به دلیل های متفاوتی از خطا های نرم افزاری گرفته تا سخت افزاری موجب شود. با ما برای رفع هنگی گوشی خود همراه شوید. در ادامه با مقاله ای دیگر از اصفهان تل مرجع موبایل اصفهان همراه خواهیم بود.

 • برگشت به تنظیمات کارخانه

قبل از این مورد باید بگویم مقاله ریست فکتوری را مطالعه کنید یا به صفحه تعمیر موبایل اصفهان مراجعه نمایید .

ریست فکتوری این اصلاح که به تنظیم مجدد کارخانه نیز مشهور می باشد ، آغاز جدیدی به نرم افزار موبایل شما می دهد اما اطمینان حاصل می شود که از داده های خود پشتیبان تهیه کنید تا اطلاعات مهم خود را از دست ندهید. تلفن های هوشمند با مشخصات چشمگیرتر در مقایسه با دستگاه های کم قیمت با مشخصات کمتر، کمتر هنگ می کنند. از هر تلفنی که استفاده می کنید ، نکات بالا باید مشکل هنگ کردن تلفن شما را برطرف کند.

توجه: لطفاً توجه داشته باشید که با تنظیم مجدد کارخانه همه پرونده های موجود در گوشی شما حذف می شود ، بنابراین قبل از انجام این کار ابتدا باید از پرونده ها پشتیبان تهیه کنید.

ریست فکتوری
 • رم پایین گوشی های موبایل

تلفن با ظرفیت رم کم فقط قادر به اجرای همزمان تعدادی برنامه است. معمولاً استفاده از چندین برنامه روی تلفنی که رم پایین دارد باعث می شود تا تلفن خیلی زود هنگ کند ، خصوصاً وقتی مدت زیادی است که از آن استفاده می کنید.

 • برنامه های مخرب

برنامه های موبایل که از سایت هایی که معمولا بد افزار دارند و یا منابعی که قابل اعتماد نیستند بارگیری می شوند ، معمولاً حاوی ویروسی (بدافزار) مضر برای تلفن شما هستند. این ویروس ها در روند پس زمینه تلفن شما تداخل می کنند و در نهایت باعث می شوند تلفن شما هنگ کند.

 • گرم شدن بیش از حد

استفاده مداوم از تلفن در حالی که داغ می شود باعث می شود تلفن شما هنگ کند و گاهاً دوباره راه اندازی شود. گرمای گوشی های هوشمند معمولاً باید بین ۳۵ تا ۳۸ درجه سانتیگراد باشد ، هر چیزی بالاتر از حد طبیعی نیست و منجر به مشکل قطع تلفن همراه می شود.

 • نرم افزار منسوخ شده

نسخه های نرم افزار منسوخ شده نیز می توانند باعث قطع شدن تلفن شما شوند. نرم افزارهای سیستم مرتباً برای رفع اشکالاتی که ممکن است مانع عملکرد بهینه تلفن شما شود ، به روز می شوند. فاکتورهای متفاوتی وجود دارد که می تواند باعث هنگ کردن تلفن شما شود و بیشتر آنها مربوط به نرم افزار هستند. نکاتی که در زیر آورده شده است می تواند برای حل مشکلات هنگ کردن گوشی شما استفاده شود ، چه ناشی از حافظه ناکافی یا برنامه های مخرب باشد.
داده های اخیر را پاک کنید

چندین برنامه در تلفن شما هنگام استفاده از آنها ، داده هایی را ذخیره می کند و به مرور زمان فضای زیادی را در تلفن شما اشغال می کنند و باعث می شود تلفن شما هنگ کند. برای پاک کردن این داده های اخیر ، به تنظیمات بروید >>> برنامه ها >>> یک برنامه کاربردی متداول (به عنوان مثال مرورگر) >>> ذخیره سازی >>> پاک کردن داده ها را انتخاب کنید. این فرایند را برای برنامه های دیگری که مرتباً استفاده می کنید ، برای آزاد کردن حافظه تلفن و کاهش میزان هنگ کردن گوشیتان ، اعمال کنید.

 • برنامه های مشکوک را حذف نصب کنید

برنامه هایی که از فروشگاه برنامه پیش فرض تلفن شما بارگیری نمی شوند معمولاً دارای ویروس هایی هستند که بر عملکرد دستگاه شما تأثیر می گذارند. این برنامه ها را حذف کنید و از منابع معتبر آنها را دوباره نصب کنید و از بارگیری نرم افزارها از منابع غیر معتبر خودداری کنید تا از بدافزارهایی که بر عملکرد تلفن شما تأثیر می گذارند جلوگیری کنید.

 • از آنتی ویروس استفاده کنید

ویروس ها می توانند بسیار پایدار باشند و گاهی اوقات برای خلاص شدن از شر آنها به نرم افزار Antivirus نیاز دارند. به فروشگاه برنامه تلفن خود بروید ، «نوار ضد ویروس» را در نوار جستجو تایپ کنید و برنامه ضد ویروس دلخواه خود را بارگیری کنید. برنامه را راه اندازی کرده و پرونده های خود را اسکن کنید تا از شر ویروسی که باعث قطع شدن تلفن شما می شود خلاص شوید.

آنتی ویروس برای رفع هنگی موبایل
 • از بازیها / فیلم های سنگین و استفاده طولانی مدت خودداری کنید

انجام بازی های در اندازه های بزرگ، در حالی که رم تلفن شما در حال اجرا است فضای بزرگی را اشغال می کند و انجام این کار برای مدت زمان طولانی باعث افزایش قابلیت های تلفن شما می شود که منجر به هنگ کردن و از دسترس خارج شدن گوشی شما می شود. از این بازی ها در تلفن هایی با رم پایین خودداری کنید و اگر مجبور به استفاده هستید ، برای مدت طولانی از برنامه های بازی استفاده نکنید.

 • آخرین ورژن نرم افزار را دانلود و نصب کنید

نرم افزارها و سایر برنامه های تلفن شما به طور مرتب نسخه های به روز شده را منتشر می کنند و این به روزرسانی ها معمولاً رفع اشکالاتی دارند که ممکن است هرگونه ناهنجاری را که با تلفن یا برنامه های خاص خود تجربه می کنید برطرف کند. توصیه می شود برای رفع مشکلات مسدود شدن و هنگ کردن گوشی تلفن همراه خود با نسخه نرم افزار قبلی ، به روزرسانی های سیستم را برای تلفن خود بارگیری و نصب کنید.
پرونده های بی ربط را حذف کنید

نگه داشتن فایل ها و برنامه های بی ربط فضای ذخیره سازی را در تلفن شما اشغال می کند و تلفن شما برای کارکرد روان به فضای ذخیره سازی کافی نیاز دارد. فیلم ها یا بازی های سنگین را بر روی تلفن خود حذف کنید تا فضا آزاد شود و اجازه دهید تلفن شما به صورت یکپارچه اجرا شود.

 • فضای ذخیره سازی کم

ظرفیت ذخیره سازی تلفن های هوشمند معمولا محدود است و قبل از اینکه دستگاه شما پر شود ، فقط چیزهای محدودی را می توانید در گوشی خودتان داشته باشید. داده هایی مانند فیلم ها ، بازی ها و عکس ها فضای زیادی را در تلفن های ما اشغال می کنند و فضای ذخیره سازی کافی برای تلفن هوشمند شما برای پردازش بدون وقفه کار لازم است. استفاده بیش از ۸۰٪ از فضای ذخیره سازی دستگاه شما به احتمال زیاد باعث هنگ کردن و یا مسدود شدن تلفن همراه شما می شود.

 • حافظه جانبی تهیه کنید

اگر فضای ذخیره سازی تلفن شما به اندازه کافی زیاد نیست تا بتواند فایل های مورد نیاز شما را در خود داشته باشد ، به احتمال زیاد مجبورید مرتباً پرونده ها را حذف کنید تا تلفن شما از حالت هنگ کردن گوشی موبایل جلوگیری کند. برای اینکه همه پرونده های مهم خود را حفظ کنید و همچنان دستگاهتان به راحتی کار کند ، یک کارت SD تهیه کنید که می تواند حاوی تمام فایل های مورد نیاز شما باشد.

می توانید جدید محصولات را در فروشگاه لوازم جانبی موبایل اصفهان مشاهده نمایید.

خرید پاوربانک

دیدگاهتان را بنویسید