آموزش

چگونه سلامت باتری اندروید را بررسی کنیم

چک کردن باتری سامسونگ
Rate this post

در اینجا نحوه بررسی سلامت باتری اندروید را به شما آموزش می دهیم تا باتری گوشی شما تمام نشود. در مقاله ای دیگر با اصفهان تل همراه خواهیم بود تا نکته ای پیرامون باتری موبایل سامسونگ و سایر برند ها آشنایی بیان شود.

اگر یک سال یا بیشتر از یک گوشی استفاده کرده اید، احتمالاً می خواهید بدانید چگونه سلامت باتری اندروید را بررسی کنید. همانطور که هر باتری را شارژ می کنید، به آرامی در حفظ انرژی با گذشت زمان کارایی آن کمتر می شود، به این معنی که مجبور خواهید بود بارها آن را شارژ کنید.

با این حال، چند راه برای بررسی باتری گوشی هوشمند اندرویدی خود وجود دارد. ساده‌ترین روش فقط به شما می‌گوید در حال حاضر از باتری شما برای چه چیزی استفاده می‌شود، اگرچه در صورت تمایل می‌توانید برنامه‌ها را به اجبار ببندید. بسته به برند تلفنی که استفاده می‌کنید یا با نصب برنامه‌های تخصصی، می‌توانید به اطلاعات عمیق‌تری دسترسی پیدا کنید.

بنابراین، در اینجا نحوه بررسی سلامت باتری اندروید آورده شده است.

نحوه بررسی سلامت باتری اندروید: از منوی تنظیمات


اگرچه ممکن است جمله بندی برخی از این گزینه ها متفاوت باشد، اما این روش به شما امکان می دهد فعالیت باتری را در هر دستگاه اندرویدی اخیر بررسی کنید. بسته به اینکه چه کسی گوشی شما را ساخته است، سطح جزئیات متفاوت خواهد بود.

  1. در برنامه تنظیمات گوشی خود، «باتری» را انتخاب کنید. این گزینه باید به راحتی از منوی ردیف بالا پیدا شود، اما می توانید با اسکرول کردن صفحه به بالا برای یافتن نوار جستجو، آن را جستجو کنید.
  2. هنگامی که در بخش باتری قرار گرفتید، و اگر اطلاعاتی که به دنبال آن هستید بلافاصله مشخص نشد، به دنبال گزینه ای مانند «استفاده از باتری» باشید.
سلامت باتری موبایل آندروید

3. در اینجا می‌توانید وضعیت باتری خود را در 24 ساعت گذشته ببینید و اینکه کدام برنامه‌ها بیشترین انرژی را مصرف کرده‌اند.

سلامت باتری
  1. اگر می‌خواهید برنامه‌ای را مجبور به بستن یا غیرفعال کردن آن کنید، روی یکی از برنامه‌های این منو ضربه بزنید. سپس گزینه غیرفعال کردن، توقف اجباری یا انتخاب یک تنظیم بهینه سازی را خواهید دید.

برخی از برندهای تلفن جزئیات بیشتری را نسبت به Pixel 4a 5G که برای نمایش استفاده کرده‌ایم به شما نشان می‌دهند. به عنوان مثال، تلفن های دارای MIUI، مانند دستگاه های ساخته شده توسط شیائومی، ردمی و POCO، دمای فعلی باتری را به شما نشان می دهند.

در حالی که این چیزی نیست که شما نیاز به بررسی منظم داشته باشید، هر دمای زیر 50 درجه سانتیگراد (حدود 122 فارنهایت) کاملا طبیعی است.

سلامت باتری موبایل

دیدگاهتان را بنویسید