اخبار

ریست فکتوری گوشی (بازگشت به تنظیمات کارخانه)

ریست فکتوری
Rate this post

ریست فکتوری گوشی یا همان بازگردانی به تنظیمات کارخانه عمدتا آخرین راهی است که کاربران برای حل مشکلات گوشی های هوشمند خود انجام می دهند. البته انجام ریست فکتوری گوشی ، تنها به دلیل حل مشکلات گوشی انجام نمی شود. در ادامه با مقاله ای دیگر از اصفهان تل مرجع موبایل اصفهان همراه خواهیم بود.

با هر بار بازگشت به تنظیمات کارخانه گوشی، تمام اطلاعات و تنظیمات گوشی پاک می شود و به حالت اولیه باز میگردد. به همین دلیل می توان از این روش برای مواردی که قصد فروش گوشی هوشمند را دارید ، به عنوان روشی کارآمد استفاده کنید. در ادامه به انواع ریست فکتوری گوشی می پردازیم .

ریست فکتوری از منو تنظیمات گوشی

مطمئن ترین و ساده ترین روش برای بازگردانی به حالت کارخانه، استفاده از قابلیتی است که در منو تنظیمات انواع گوشی های هوشمند وجود دارد. این قابلیت با عنوان Reset Device در قسمتBackup and Reset تنظیمات گوشی قرار دارد.

همچنین با استفاده از این روش می توانید قبل از بازگردانی گوشی به تنظیمات کارخانه، یک فایل بک آپ از گوشی خود تهیه کنید. روش های بکاپ گوشی در گوشی های هوشمند متفاوت است. اگر فکر می کنید بکاپ گیری و بازگردانی آن ممکن است برایتان سخت باشد، استفاده از کارت حافظه، بهترین راه حل است. تمامی داده های گوشی همراه را به کارت حافظه یا فلش مموری انتقال دهید، سپس عملیات بازگردانی را انجام دهید.

روش بازگردانی با تنظیمات نرم افزاری در صورتی بهترین انتخاب است که پسورد گوشی را داشته باشید و برنامه های گوشی اجرا شوند و امکان مراجعه به قسمت تنظیمات گوشی وجود داشته باشد. اما در صورتی که پسورد گوشی را به یاد نداشته باشید یا مشکلات نرم افزاری به شما اجازه ندهد به منو تنظیمات بروید، می توانید از روش بعدی استفاده کنید.

ریست کردن گوشی از طریق Recovery Mode

این روش برای زمانی قابل استفاده است که شما به تنظیمات دستگاه خود دسترسی ندارید و پسوورد خود را فراموش کرده‌اید. در این روش نیز شما باید از اطلاعات خود پشتیبان بگیرید؛ زیرا پس از اجرای این روش تمامی اطلاعات موجود در دستگاه پاک خواهد شد. برای انجام این کار، اول گوشی خود را خاموش کنید. دکمه پاور یا همان قفل گوشی را برای چند ثانیه نگه دارید و در منوی نمایش داده شده گزینه Power Off را بزنید، این گزینه ممکن است با توجه به نوع گوشی شما متفاوت باشد اما اساس کار بر همین منوال است. در صورتی که تاچ گوشی شما کار نکند و یا گوشی هنگ کرده باشد، دکمه‌ی پاور را رها نکنید تا زمانی که گوشی خاموش شود.

پس از خاموش شدن گوشی، دکمه‌هایی را که دستگاه را به حالت ریکاوری می‌برد، نگه دارید. این دکمه‌ها در اکثر گوشی‌های اندرویدی دکمه‌ی ولوم‌‌پایین و پاور است، اما در هر گوشی فرق دارد. از این‌رو لیستی از گوشی‌های مختلف و دکمه‌های ریکاور آن‌ها را برای شما آماده کرده‌ایم:

  • ریست‌فکتوری در گوشی‌های LG با فشار دادن دکمه‌های ولوم‌بالا و پایین و دکمه پاور هم‌زمان
  • باگشت به تنظیمات کارخانه گوشی‌های سامسونگ با دکمه home، دکمه پاور و ولوم‌بالا
  • در گوشی Moto X دکمه‌های هوم و پاور و ولوم‌پایین

در دیگر گوشی‌ها هم معمولن دکمه‌های ولوم‌‌‌پایین و پاور این عمل را برای شما انجام می‌دهند و در برخی گوشی‌ها ممکن است دکمه‌های پاور و هوم گوشی، گوشی را به حالت ریکاوری ببرند.

ریست فکتوری موبایل با کامپیوتر

یکی از روش های ریست فکتوری گوشی با اتصال دستگاه به کامپیوتر صورت می گیرد. برای انجام درست این فرآیند می بایست مراحل مختلفی را پشت سر گذاشت. در مواقع بروز مشکل جدی و آزاردهنده یا از کار افتادن و کاهش کارایی دستگاه، ریست فکتوری از بهترین راهکارها برای رفع مشکل ایجاد شده محسوب می شود.

مرحله اول: تهیه نسخه پشتیبان

factory reset کردن گوشی غالبا موجب از بین رفتن تمامی داده ها و بازگردانی دستگاه به تنظیمات اولیه می شود. بر همین اساس، در صورت داشتن اطلاعات حائز اهمیت بر روی دستگاه، باید نسبت به تهیه نسخه پشتیبان و backup اقدام نمایید. در غیر این صورت، با از بین رفتن کلیه اپلیکیشن ها، نرم افزارها و داده های مهم مواجه خواهید شد.

مرحله دوم: دانلود و نصب نرم افزار

برای اجرایی کردن ریست فکتوری دستگاه نیاز به نرم افزارهای مخصوص گوشی اندرویدی می باشد. نرم افزار dr.fone toolkit Android data eraser از برنامه های کاربردی و مناسب در این زمینه به شمار می رود. پس از انتخاب نرم افزار مناسب، باید برنامه مربوطه را از درگاه های معتبر دانلود و سپس بر روی سیستم کامپیوتر خود نصب نمایید.

مرحله سوم: اجرای نرم افزار

در این مرحله از مراحل آموزش factory reset موبایل می بایست نسبت به اجرای برنامه مورد نظر اقدام کنید. به طور معمول، برای ریست کردن دستگاه های اندرویدی از

نرم افزار dr fone toolkit for android استفاده می شود. رابط کاربردی و استفاده از این نرم افزار بسیار ساده و فاقد پیچیدگی خاصی می باشد.

مرحله چهارم: انجام فرآیند ریست کردن

برای آغاز عملیات هارد ریست کردن گوشی در وهله اول دستگاه خود را از طریق کابل usb به سیستم کامپیوتر متصل کنید. در ادامه کار باید بر روی دستگاه اندرویدی خود قابلیت Debugging mode را فعال نمایید. پس از پشت سر گذاشتن این مراحل و اتصال موفق گوشی به کامپیوتر، گزینه ای با عنوان Erase all data ظاهر می شود. برای ادامه پیدا کردن عملیات ریست فکتوری، بر روی گزینه ظاهر شده کلیک کنید.

پس از انتخاب گزینه در کادر باز شده، نرم افزار از کاربر می خواهد که فرآیند پاک کردن (delete) را تایید نماید. برای تایید کردن این فرآیند باید در کادر مشخص شده کلمه delete تایپ شود. در ادامه بر روی گزینه erase now کلیک کرده تا عملیات پاک شدن داده ها و اطلاعات گوشی آغاز گردد. این فرآیند مدت زمان کوتاهی به طول خواهد انجامید. پس از انجام شدن کلیه عملیات بر روی سیستم پیغامی با عنوان erase completed نمایان شده که حکایت از موفقیت آمیز بودن روند.

برای انجام ریست فکتوری یا تعمیر گوشی خود به صفحه تعمیرات موبایل اصفهان تل مراجعه کنید.

می توانید جدید محصولات را در فروشگاه لوازم جانبی موبایل اصفهان مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید