آموزش

در گوشی‌های اندروید قفل FRP  چیست؟

Rate this post

در گوشی‌های اندروید قفل FRP  چیست؟

در همه گوشی‌هایی که دارای سیستم عامل اندروید نسخه 5.1 و بالاتر هستند، مانند سامسونگ، هوآوی، آنر و غیره ویژگی‌های امنیتی به کار رفته، که شما با استفاده از آن‌ها می‌توانید دستگاه و اطلاعات خود را حفظ کنید. این تنظیمات شامل قفل صفحه و رمزگذاری داده‌ها می‌شود.

همه کاربران هنگام فعال سازی گوشی موبایل خود باید یک حساب Google در دستگاه خود ثبت کنند تا بتوانند از برنامه‌های کاربردی متصل به گوگل استفاده کنند همانند گوگل پلی، پلی استور و غیره. به محض انجام این کار FRP (Factory Reset Protection) به طور خودکار فعال می‌شود و اگر حساب Google را قبل از بازنشانی به تنطیمات کارخانه از روی دستگاه حذف کنید، FRP آن غیرفعال می‌شود.

FRP چگونه بر روی گوشی‌ فعال می‌شود؟

این سیستم امنیتی زمانی که فعال شود، محیطی امن را برای دستگاه شما پس از بازنشانی داده‌های کارخانه ایجاد می‌کند. به این صورت که اگر گوشی موبایل شما به روش دیگری غیر از روش زیر بازگردانی به تنظیمات کارخانه شود قفل FRP فعال می‌شود.

تنظیمات > مدیریت عمومی > بازنشانی > بازنشانی به داده‌های کارخانه

زمانی که شما اقدام به بازنشانی به تنظیمات کارخانه می‌کنید، همه تنظیمات گوشی شما به حالت اولیه و پیش‌فرض کارخانه برمی‌گردد و همه اطلاعات شخصی شما از جمله فابل‌ها و برنامه‌های نصب شده و دانلود شده از روی گوشی موبایل پاک می‌شوند. اگر قفل Google FRP فعال باشد، قبل از اینکه بتوانید بازنشانی به تنظیمات کارخانه را در دستگاه خود انجام دهید، باید اعتبار حساب Google  خود را وارد کنید.

همچنین اگر دستگاه شما گم شده یا دزدیده شده باشد و در محیطی غیرقابل اعتماد بازنشانی به تنظیمات کارخانه انجام شود ، قفل FRP به طور خودکار فعال می‌شود. حتی اگر خود شما نیز می‌خواهید دستگاه خود را به تنظیمات پیش‌فرض کارخانه برگردانید، باید ابتدا از حساب گوگل خود و اطلاعات لازم برای ورود به آن مطلع باشید. ولی اگر از اعتبار حساب گوگل خود اطلاع ندارید می‌توانید از روش‌های زیر کمک بگیرید:

  • تنظیمات حساب Google خود را بررسی کنید و رمز عبور خود را از طریق دستگاه یا در www.google.com بازنشانی کنید.
  • اگر رمز عبور خود را بازنشانی کرده اید، ممکن است  24 تا 72 ساعت طول بکشد تا بازنشانی رمز عبور  با همه دستگاه‌های ثبت شده در حساب همگام شود.
  • اگر این رمز عبور را به اشتباه در دستگاه وارد کنید، بازه زمانی 24 تا 72 ساعت دیگر دوباره راه اندازی می‌شود تا با دستگاه ثبت شده شما همگام شود.

در مواردی هم ممکن است برای شما پیش آید که شما بدون داشتن اطلاعات نام کاربری و یا رمز عبور گوگل دستگاه خود را بازنشانی به تنظیمات کارخانه کرده‌اید و در حال حاضر گوشی شما قابل استفاده نمی‌باشد، لطفا در چنین شرایطی از اقدامات زیر کمک بگیرید:

  1. اگر نام کاربری حساب Google خود را می دانید اما نمی توانید رمز عبور را به خاطر بسپارید، می توانید رمز عبور خود را در دستگاه یا در www.google.com بازنشانی کنید. ممکن است 24 تا 72 ساعت طول بکشد تا رمز عبور جدید با همه دستگاه های ثبت شده همگام شود. سعی کنید پس از بازه زمانی پیشنهادی، با رمز عبور جدید وارد دستگاه خود شوید.
  2. اگر نمی توانید هیچ یک از اطلاعات حساب Google خود را به خاطر بسپارید و قفل FRP فعال شده است، برای دریافت کمک حرفه ای به مرکز تعمیرات تخصصی اصفهان تل مراجعه کنید. لطفاً مطمئن شوید که مدرک خرید خود را برای نشان دادن شواهدی مبنی بر مالکیت دستگاه خود دارید.

چگونه FRP بر دستگاه‌های اندروید تاثیر می‌گذارد؟

شرایط مختلفی می‌تواند وجود داشته باشد و شما بهتر است آمادگی غلبه با آن‌ها را داشته باشید. اگر فرض کنیم دستگاه هنگام بازگرداندن گوشی شما قفل شده:

  • اگر شما یک پین روی دستگاه خود تنظیم کرده‌اید:

در این حالت می توانید حالت بازیابی را به حالت کارخانه بازنشانی کنید. با فشار دادن کلید روشن/خاموش + افزایش صدا و انجام مراحل روی صفحه، بازنشانی کارخانه ای حالت بازیابی انجام می شود. با این کار پین حذف شده و دستگاه به حالت کارخانه باز می گردد.

  • شما با حساب شخصی گوگل (مدیریت نشده) وارد سیستم شده‌اید:

در این حالت، FRP از بازیابی دستگاه بدون وارد کردن رمز عبور حساب Google (گذرواژه هر حساب Google که قبلاً با آن وارد شده کافی است) یا بدون وارد کردن پین در صورت تعیین شده توسط کاربر، جلوگیری می کند. حتی تنظیم مجدد کارخانه در حالت بازیابی این کار را انجام نخواهد داد. دستگاه باید به یک مرکز تعمیر دیتالوژیک ارسال شود تا بازیابی شود. هیچ ابزاری برای کاربران از OEM برای حذف FFP در این مورد وجود ندارد.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید