خدمات

در سال 2016 یک سوم فروش گوشی‌های هوشمند به گوشی‌های دو سیم‌کارته اختصاص خواهد یافت

Rate this post

در سال 2016 یک سوم فروش گوشی‌های هوشمند به گوشی‌های دو سیم‌کارته اختصاص خواهد یافت

واحد خبر : بنا به گزارش Strategy Analytics در سال 2016 برای اولین بار فروش گوشی‌های هوشمند دو سیم‌کارته در جهان از مرز 500 میلیون دستگاه خواهد گذشت. طبق محاسبات انجام شده توسط این موسسه تحقیقاتی فروش گوشی‌های هوشمند دو سیم‌کارته در سال جاری میلادی 431 میلیون دستگاه خواهد بود و این فروش با رشد قابل توجه 19 درصدی به 514 میلیون دستگاه در سال 2016 خواهد رسید. یعنی از 1.6 میلیارد گوشی هوشمندی که انتظار می‌رود در سال 2016 فروخته شود، یک سوم آن به گوشی‌های هوشمند دو سیم‌کارته اختصاص می‌یابد.

یکی از مهم‌ترین دلایل این افزایش، بازار داغ گوشی‌های هوشمند دو سیم‌کارته در کشورهای چین و هند است؛ جایی ‌که کمتر بودن تعرفه مکالمه یک اپراتور و بهتر بودن سرویس دیتا و اینترنت اپراتور دیگر و پوشش بهتر شبکه تلفن همراه با استفاده از دو سیم‌کارت از جمله دلایل استقبال کاربران چینی و هندی از گوشی‌های هوشمند دو سیم‌کارته است. به علاوه نیازی به داشتن دو گوشی مجزا برای آن دسته از کاربرانی که از دوسیم‌کارت برای امور شخصی و کاری خود استفاده می‌کنند نخواهد بود.

در حال حاضر برخی از شرکت‌های بزرگ تولید کننده تلفن‌‌های همراه هوشمند مانند سامسونگ، Lenovo و Micromax بر عرضه گوشی‌های دو سیم‌کارته در بازار چین و هند تمرکز کرده‌اند. به عقیده Strategy Analytics عدم حضور اپل در بازار گوشی‌های هوشمند دو سیم‌کارته باعث شده است این شرکت فرصت بزرگی را از دست بدهد.

Lenovo A6000

تصویر بالا: بخشی از نمای داخلی گوشی دو سیم‌کارته Lenovo A6000

منبع : Strategy Analytics

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *