اخبار

دلایل خالی شدن سریع شارژ گوشی

خالی شدن شارژ گوشی
Rate this post

خالی شدن شارژ باتری از مشکلات رایجی است که کاربران همه روزه با آن روبرو هستند اما چطور می‌ توانیم از بروز این مشکل جلوگیری کنیم؟ در ادامه با مقاله ای دیگر از اصفهان تل مرجع موبایل اصفهان همراه خواهیم بود.

روشنایی صفحه نمایش (Screen brightness)

اگر تنظیمات روشنایی صفحه نمایش شما روی آخرین حد خود باشد قطعا با مشکل سریع خالی شدن باتری موبایل مواجه خواهید شد. برای حل این مشکل، همیشه تنظیمات روشنایی را روی حالت کم تر نگه دارید و فقط زمانی که مایل به شماره گیری هستید روشنایی را بیشتر کنید و یا می توانید از تنظیمات خودکار صفحه نمایش مطابق با نور محیط اطراف استفاده کنید. همچنین بهتر است هنگامی که خارج از منزل هستید فقط پیام های مهم خود را چک کنید و چک کردن بقیه پیام ها را بگذارید برای داخل منزل!

راه دیگر این است که از منوی تنظیمات صفحه نمایش، زمان خاموش شدن صفحه نمایش را بعد از قطع استفاده از آن، کاهش دهید.

جست و جوی دائم برای wifi

استفاده مداوم از wifi برای کاهش هزینه های شما می تواند عالی باشد ولی اگر زمانی که خارج از منزل هستید، تلفن همراه شما مدام به دنبال جست و جو برای سیگنال وای فای باشد، باتری موبایل شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد بنابراین وقتی در شرایطی هستید که دسترسی به وای فای ندارید پیشنهاد میکنیم حتما این گزینه را خاموش کنید.

نوتیفیکیشن ها تمام روز فعال هستند

اگر در تمام روز نوتیفیکشن های انواع اپلیکیشن ها به همراه حالت ویبره و صدای آنها فعال باشد، باتری گوشی شما به سرعت خالی خواهد شد .بنابراین همیشه سعی کنید نوتیفیکیشن های برنامه هایی که برای شما مهم نیستند را خاموش کنید و آنهایی که با اهمیت تر هستند را در حالت بی صدا و بدون ویبره فعال کنید.

اپلیکیشن های پس زمینه همیشه باز هستند

هنگامی که برای انجام کاری، اپلیکیشنی را باز می کنید، آن برنامه در پس زمینه گوشی شما فعال خواهد ماند حتی اگر از آن خارج شوید! باز کردن تعداد زیادی از اپلیکیشن ها باعث کند شدن تلفن همراه شما خواهد شد. انجام این کار برای برندهای مختلف متفاوت می باشد مثلا برای گوشی های سامسونگ می توانید روی آیکونی که شبیه دو زاویه نود درجه می باشد بروید و پس از مشاهده اپلیکیشن هایی که باز هستند، آنها را جداگانه انتخاب کرده و به سمت چپ یا راست بکشید (swip).

همیشه با اپلیکیشن های سنگین کار میکنید

اگر در روز به دفعات از برنامه هایی استفاده می کنید که نیاز به GPS و یا موقعیت مکانی شما دارند، حتما بعد از استفاده و زمانی که دیگر نیازی به آنها ندارید با روشی که توضیح دادیم آنها را ببندید. این برنامه ها بیشترین میزان مصرف باتری را به خود اختصاص می دهند. Google map و waze مثالی از این برنامه ها هستند. به طور کلی اگر می خواهید باتری تلفن همراهتان را تا چند روز نگه دارید باید از فعالیت هایی مثل استفاده زیاد از اینترنت، دیدن فیلم، کار کردن با اپلیکیشن ها و بازی های سنگین، باز کردن دوربین و پخش موسیقی خودداری کنید.

جلوگیری از خالی شدن شارژ باتری گوشی با استفاده از حالت پرواز

متاسفانه خیلی از کاربران اصلا اعتقادی مبنی بر استفاده از حالت هواپیما (Airplane Mode) گوشی ندارند و تحت هیچ شرایطی گوشی را در این حالت قرار نمی‌دهند، اما باید بدانید که استفاده نکردن از این ویژگی در خیلی از موارد و شرایط مختلف منجر می‌شود که شارژ باتری گوشی با سرعت چشمگیری خالی شود. اما در چه شرایط این اتفاق رخ می‌دهد؟ در وضعیت هایی که آنتن گوشی در حالت مناسبی قرار نداشته باشد و نشانه گر آنتن گوشی فول نباشد و دستگاه به سختی سیگنال دریافت کند، مصرف شارژ باتری چند برابر می‌شود چون گوشی شما دائما در تلاش است که با مصرف انرژی ارتباط سیم کارت با شبکه را برقرار سازد. در اینگونه شرایط با فعال سازی حالت هواپیما می‌توانید تا حد زیادی از مصرف شارژ باتری دستگاه جلوگیری کنید. بنابراین سعی کنید از حالت هواپیمای گوشی خود هم استفاده به عمل آورید.

برای تعویض باتری گوشی موبایل خود به صفحه تعمیرات موبایل اصفهان تل مراجعه نمایید .

می توانید جدید محصولات را در فروشگاه لوازم جانبی موبایل اصفهان مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید