آموزش

تعویض باتری گوشی a5

تعویض باتری موبایل a5
5/5 - (2 امتیاز)

گوشی ‌های a5 سال 2016 توسط شرکت سامسونگ به بازار عرضه شدند، سامسونگ از موفق‌ ترین شرکت ‌های حاضر در بازار گوشی و تبلت در جهان است سامسونگ در سال 1938 شروع به فعالیت کرد، که در ابتدا یک شرکت با محوریت بازرگانی و صادرات و واردات بود، در سال 1990 این شرکت فعالیت اصلی خود را در صنعت الکترونیک شروع کرد و کسب درآمد در بخش گوشی‌های تلفن همراه تبدیل به یکی از مهم‌ترین منابع درآمد شرکت سامسونگ شد و بعد از گذشت سال‌ها در سال 2012 این شرکت به موفقیت‌ بزرگی دست یافت و به عنوان بزرگترین شرکت فناوری اطلاعات شناخته شد و رتبه چهارم در بازار رقابت جهانی را کسب نمود، امروزه انواع گوشی‌ها و تبلت‌های شرکت سامسونگ در ایران طرفداران زیادی پیدا کرده است، و کاربران به دلایل پیشینه این برند، خدمات پس از فروش، صفحه نمایش‌های زیبا و پرجلوه و … جذب این گوشی‌ ها می ‌شوند. در ادامه با مقاله ای دیگر از فروشگاه لوازم جانبی موبایل اصفهان همراه خواهید بود.

در صورت تمایل برای تعویض باتری موبایل a5 خود با دستگاه های تخصصی و قطعات موبایل اورجینال زیر نظر متخصصان به صفحه تعمیر موبایل اصفهان مراجعه نمایید .

تعویض باتری موبایل a5

نکته: حتما قبل از شروع پروسه تعویض باتری گلکسی A5 2016 سامسونگ، شارژ باتری گوشی را خالی کرده و به کمتر از 25 درصد برسانید.

نکته: روی مادربرد و قطعات سخت افزاری Galaxy A5 2016 سامسونگ توسط یک درپوش فلزی پوشانده شده که به آن فریم میانی (Mid Frame) گفته می‌شود. به منظور تعویض باتری گلکسی A5 2016 سامسونگ لازم است تا این فریم را از بدنه اصلی گوشی جدا کنید.

آموزش تعویض باتری موبایل a5
 1. گوشی را خاموش کرده .
 2. با سشوار یا آی‌ اوپنر (iOpener) درب پشت گوشی را گرما بدهید. گرمای نسبتا ملایم را برای مدت زمان 1 الی 2 دقیقه به درب پشت گلکسی A5 2016 تعمیری اعمال نمایید و سعی کنید بیشتر به لبه زیرین قاب گوشی گرما وارد شود.
 3. ساکشن کاپ را روی لبه زیرین درب پشت گلکسی A5 قرار دهید و به آرامی آن را به سمت بالا بکشید. سعی کنید این کار را به آرامی انجام دهید .برای راحتی کار می توانید مانند تصویر از چند پیک استفاده نمایید .
 4. به آرامی قاب باز کن کارتی را از گوشه سمت راست و زیرین قاب گوشی به زیر درب پشت آن فرو ببرید.
 5. بار دیگر با سشوار یا آی‌اوپنر به تمام بخش های درب پشت گلکسی A5 2016 تعمیری گرمای ملایمی وارد کنید. بهتر است سعی کنید تمرکز گرما روی وسط درب پشت و لبه فوقانی آن معطوف شود.
 6. به آرامی قاب باز کن کارتی را در زیر درب پشت گوشی به سمت بالا هدایت کنید تا به تدریج درب پشت گلکسی A5 2016 تعمیری از روی بدنه آن آزاد شود.
 7. لبه زیرین درب پشت گوشی را با دست گرفته و به سمت بالا بکشید تا درب پشت A5 2016 کاملا از بدنه گوشی جدا شود.
 8. شیار سیم کارت گوشی را باز و از لبه قاب آن جدا کنید.
 9. هفده پیچ دارد که با پیچ گوشتی 00 باز کنید.
 10. نوک قاب باز کن را به آرامی از لبه زیرین قاب Galaxy A5 2016 به زیر فریم میانی آن فرو برده و سعی کنید فریم میانی گوشی را از روی بدنه آن بلند کنید.
 11. وقتی لبه زیرین فریم میانی از روی بدنه گوشی بلند شد، این بخش از فریم میانی را با دست گرفته و به سمت بالا بکشید و کاملا از گوشی جدا کنید. از آنجایی که باتری گوشی روی بدنه آن سوار شده، فریم میانی را در گوشه ‌ای امن قرار داده و ادامه پروسه تعویض باتری گلکسی A5 2016 سامسونگ را روی بدنه آن دنبال کنید.
 12. در لبه زیرین باتری گلکسی A5 2016 سامسونگ یک براکت پلاستیکی قرار دارد که به نوعی باتری گوشی را در جایگاهش کیپ می‌کند. به آرامی نوک کاتر یا پیک را به زیر این براکت فرو برده و آن را از زیر باتری جدا کنید.
 13. گلکسی A5 2016 تعمیری را روی میز کارتان قرار دهید و نوک دو پیک را به آرامی در دو سمت لبه زیرین باتری گوشی فرو ببرید. به آرامی لبه زیرین باتری را از روی بدنه گلکسی A5 2016 بلند کنید.
 14. لبه زیرین باتری گوشی را با انگشت گرفته و آن را کاملا از روی بدنه گوشی جدا نمایید.
 15. می‌توانید تعویض باتری موبایل گلکسی A5 2016 را انجام دهید. به منظور بستن گوشی لازم است تمام مراحل شرح داده شده را به ترتیب از انتها به ابتدا مرور و در صورت نیاز به شکل معکوس انجام دهید.
آموزش تعویض باتری گوشی a5

خرید پاوربانک

اصفهان تل مرجع موبایل اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید