اخبار

تعمیر و نجات گوشی آب خورده

تعمیر گوشی موبایل آب خورده
Rate this post

اکثر مردم به اشتباه فکر می ‌کنند که تعمیر گوشی موبایل آب خورده امکانپذیر نمی باشد، از آنجایی که قطعات موبایل بسیار حساس می باشند، حتما باید در مقابله با آب قرار نگیرند. آب یک رسانای الکتریکی می باشد و میتواند آسیب های جبران ناپذیری را به گوشی های هوشمند وارد کند اما اگر به درستی و با دانش لازم با گوشی های موبایل آب خورده برخورد شود، تعمیرات آن ها غیر ممکن نبوده. البته صد در صد نمی توان گفت که گوشی آب خورده تعمیر می شود ولی امتحان آن ضرری ندارد. در ادامه با مقاله ای دیگر از اصفهان تل مرجع موبایل اصفهان همراه خواهیم بود.

اگر گوشی موبایل شما با آب تماس پیدا کرد یک سری از کارها انجام ندهید! انجام دادن چنین کارهایی می ‌تواند شانس نجات و تعمیر گوشی آب خورده شما را کم کند.

 1. گوشی را خاموش نگهدارید!
 2. دکمه های موبایل را فشار ندهید!
 3. برای خارج کردن آب از درون گوشی آن را تکان ندهید و تا حد امکان صاف و بدون حرکت نگهدارید.
 4. در مجاری مختلف روی گوشی فوت نکنید.
 5. آرامش خود را حفظ کنید و با تعمیر موبایل اصفهان تل تماس برقرار نمایید.

با در نظر گرفتن موارد بالا می‌توان خیلی راحت تر و بهتر با گوشی آب خورده و شرایط ایجاد شده مقابله کنید.

مراحل نجات و تعمیر گوشی موبایل آب خورده

اگر گوشی شما بنا به هر دلیل با آب تماس پیدا کرد مراحلی که در این بخش شرح می‌دهیم را به ترتیب انجام دهید تا شانس نجات و تعمیر گوشی آب خورده را داشته باشید. فراموش نکنید که سرعت عمل بالا در حین انجام این مراحل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار خواهد بود.

 • خارج کردن باتری/ خاموش کردن گوشی

به محض اینکه گوشی شما داخل آب افتاد باید آن را از آب خارج کرده و بدون لمس هیچ دکمه فیزیکی، گوشی را خاموش کنید. به هیچ وجه سعی نکنید که با فشردن دکمه هایی مثل دکمه هوم صفحه نمایش گوشی را روشن کرده و تست کنید که آیا گوشی کار می‌کند یا خیر! انجام این کار می‌ تواند به معنای از دست رفتن گوشی شما باشد! اگر باتری گوشی جداشدنی نبود، سریعا دکمه پاور را فشرده و نگه دارید تا گوشی خاموش شود و یا اگر گوشی خود به خود خاموش است می‌توانید از این مرحله گذر کنید.

 • در آوردن سیم‌ کارت و کارت حافظه

سیم کارت و حافظه SD گوشی را از آن خارج نمایید.

 • جدا کردن باتری

باتری موبایل را خارج نمایید. اگر گوشی شما از آن دسته گوشی هایی است که نمیتوان باتری آن را جدا کرد از این مرحله صرف نظر کنید.

 • خشک کردن گوشی

از آنجایی که سرعت عمل برای تعمیر گوشی موبایل آب خورده اهمیت زیادی دارد، توصیه ما این است که از سرویس تعمیر موبایل کمک استفاده به عمل آورید. با یک دستمال مناسب روی سطح گوشی و همه جای آن را کاملا تمیز و پاک کنید تا هیچ آبی روی سطوح مختلف گوشی موبایل وجود نداشته باشد.

 • خشک کردن اجزای سخت افزاری داخل گوشی

گوشی را باز کنید. اگر به وکیوم یا مکنده دسترسی دارید از آن برای خارج کردن آب از مجاری مختلف گوشی مثل جک هدفون، شیارهای سیم کارت و حافظه SD و سایر بخش های آن استفاده کنید. با یک ابزار مناسب مثل هیتر یا سشوار به اجزای سخت افزاری گوشی گرما بدهید تا گوشی را مستقیما زیر نور آفتاب قرار دهید تا آب و نم موجود در قطعات سخت افزاری گوشی پاک شود. سعی کنید تمام آب موجود در درزهای مختلف گوشی را خشک کنید. در حین انجام این کار مراقب باشید که به قطعات سخت افزاری دستگاه آسیبی وارد نشود.

 • بستن گوشی و قرار دادن در کیسه برنج

بعد از اینکه آب را به صورت کامل از روی اجزای سخت افزاری گوشی خود پاک کردید، گوشی را ببندید یا اصطلاحا آن را جمع کنید. به هیچ وجه گوشی را برای تست کردن روشن نکنید. در همان حالت که گوشی خاموش است، آن را خیلی سریع در یک کیسه برنج طبخ نشده قرار دهید، برنج خاصیت جذب رطوبت و نم بسیار بالایی دارد و می‌توانید تمام نم و باقی مانده های آب نفوذ کرده در گوشی را از آن خارج کند.

 • گذاشتن گوشی در کیسه برنج در 24 ساعت

کیسه برنجی که انتخاب می‌ کنید باید به قدری بزرگ باشد که گوشی کاملا در آن دفن شود و حداقل برای مدت زمان 24 ساعته در آن باقی بماند تا بدین ترتیب شانس تعمیر گوشی موبایل آب خورده را چندین برابر کنید.

نجات گوشی موبایل آب خورده

 • خارج کردن گوشی از کیسه برنج

بعد از یک الی 2 روز گوشی را از کیسه برنج خارج نمایید و پس از نصب باتری و سیم کارت آن را روشن نمایید. به احتمال زیاد گوشی شما روشن خواهد شد و شروع به کار می‌کند. در نظر داشته باشید که هیچوقت شانس تعمیر شدن گوشی آب خورده 100 درصد نیست، چون آب رسانای الکتریکی است و تماس با آن با قطعات سخت افزاری گوشی و به ویژه برد دستگاه منجر به اتصال کوتاه می‌شود و خیلی سریع می‌تواند اثرات جبران ناپذیری را به بار آورد. اما همیشه بهتر است ناامید نشوید و شانس خود را امتحان کنید. باتری آن را وصل و درب پشت گوشی را نصب کنید. سپس گوشی را روشن کنید.

 • به شارژ زدن گوشی

اگر گوشی روشن نشد، سعی کنید آن را به شارژر موبایل بزنید. ممکن است نفوذ آب در گوشی و تماس آن با باتری دستگاه منجر به آسیب دیدن باتری شده باشد.

 • روشن کردن گوشی آب خورده

مجددا گوشی را روشن کنید. اگر گوشی شما روشن شد، پروسه نجات و تعمیر گوشی آب خورده با موفقیت انجام شده است، اما اگر این امر انجام نشد باید به فکر راه حل بهتری باشید که در ادامه آن را شرح خواهیم داد.

اگر گوشی آب خورده شما با انجام دادن اقدامات بالا درست نشد، باید آن را به دست تعمیرکار مجرب و قابل اعتمادی بسپارید تا مشکل گوشی را بررسی کند. ممکن است فقط یک قطعه خاص در گوشی به دلیل تماس با آب سوخته باشد و این امر منجر به جلوگیری از روشن شدن دستگاه شود. در این شرایط با تعویض آن قطعه مشکل گوشی برطرف می‌شود.

شما می توانید جدید محصولات را در فروشگاه لوازم جانبی موبایل اصفهان مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید