اخبار

عیب یابی و تعمیر جک هدفون

تعمیر جک هدفون
5/5 - (1 امتیاز)

عیب یابی و تعمیر جک هدفون یکی از رایج‌ ترین تعمیرات موبایل در اصفهان تل در لوازم جانبی گوشی و موزیک پلیرها و… می باشد. در این روزهای کرونایی که اکثرمغازه ها تعطیل می باشند. تعمیر هندزفری یک از بهترین و سریع ترین راه های پیش رو است. در ادامه با مقاله ای دیگر از اصفهان تل مرجع موبایل اصفهان همراه خواهیم بود.

راه های عیب یابی جک هدفون

  • تست هدفون

برای تست هدفون اولین کار متصل کردن هدفون به یک دستگاه یا یک گوشی دیگر است. به یاد داشته باشید دستگاه مورد نظر شما حتما باید از جایگاه جک ۳٫۵ میلی متری بهره مند باشند. بعضی تلویزیون ها این قابلیت را دارند و می توانید هدفون خود را از طریق اتصال به تلویزیون تست کنید.

در صورتی که باز هم عمل نکرد می توانید از خرابی هدفون مورد استفاده خود اطمینان داشته باشید. کنید. اما در صورتی که هدفون به درستی کار کرد مشکل به وجود آمده از گوشی و تنظیمات صوتی ان می باشد که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت. البته در مواردی محدود عدم سازگاری هدفون با گوشی مورد استفاده ی شما منجر به بروز این مشکل می شود. بنابراین بهتر است هدفون های دیگری را با اتصال به گوشی خود امتحان کنید.

  • بررسی تنظیمات صوتی

گاهی اوقات تنظیم نبودن دستگاه و یا جا به جایی تنظیمات صوتی باعث بروز این مشکل می شود. برای تعمیر جک هدفون تنظیمات صوتی گوشی را باز کنید و تمامی موارد تاثیرگذار بر صدای دستگاه را چک کنید و مجددا آن ها را تنظیم کنید. تنظیم بخش صوتی موبایل اصلا پیچیده نیست و به مهارت و اطلاعات خاصی نیاز ندارد در نتیجه توسط خود کاربران امکان پذیر است.

پس از اعمال تنظیمات گوشی را خاموش کرده و با نگه داشتن دکمه ی پاور گوشی را ری استارت کنید. پس از روشن شدن مجدد دستگاه هدفون را متصل کرده و صدا را تست کنید. در صورتی که با این راه مشکل حل نشد لازم است به مرحله ی بعدی یعنی مراجعه به نمایندگی تعمیر موبایل بپردازید.

  • بلوتوث را چک کنید

از دیگر دلایل مشکل در هدفون ها اتصالات قبلی آن ها به دستگاه های بی سیم مثل هدفون ها و بلندگو ها می باشد. برای بررسی این موضوع به تنظیمات بلوتوث وارد شده و اگر بلوتوث روشن است دستگاه های متصل شده به آن را پیدا کنید. پس از آن اتصال بلوتوث را خاموش کرده و مجددا هدفون را تست کنید. در صورتی که مشکل ادامه داشت مراحل بعدی را دنبال کنید.

عیب یابی جک هدفون
  • تمیز کردن جک

عموما بر اثر نفوذ گرد و غبار به محل ورودی جک هدفون و ماندگاری آن با مشکل عدم دریافت صدا از طریق هدفون مواجه خواهید شد. برای رفع این اختلال با استفاده از یک اسفنج آغشته به کمی الکل جایگاه جک را تمیز کنید. در این زمان به یاد داشته باشید از فشار بیش از حد اسفنج به داخل جایگاه جک خودداری کنید ، زیرا ممکن است بخش از آن در داخل باقی بماند و به تعمیرات جدی تری نیاز پیدا کنید. راه کار دیگر برای تعمیر جک هدفون استفاده از کمپرس هوای مناسب می باشد.

در صورتی که تمامی راه های پیشنهادی نتیجه بخش نبود و تعمیر جک هدفون انجام نشد مشکل از گوشی بوده و لازم است و به واحد تخصصی تعمیر موبایل مراجعه کنید. البته یک راه دیگر استفاده از هدفون بی سیم است که هزینه ی بیشتری برای کاربران دارد در نتیجه بهتر است از کادر فنی حاضر در مجموعه اصفهان تل کمک بگیرید.(اصفهان تل مرکز پخش قطعات موبایل)

می توانید جدید محصولات را در فروشگاه لوازم جانبی موبایل اصفهان مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید