اخبار

تشخیص تاچ ال سی دی اصل از کپی

تشخیص تاچ و ال سی دی اصل از کپی
5/5 - (4 امتیاز)

تاچ ال سی دی از مهم ترين قطعات موبایل اصفهان مي باشد که در جلوي موبايل قرار دارد. اين قطعه نسبت به ضربات بسيار حساس است و امکان دارد در اثر افتادن از دست يا خوردن به يک جسم سخت آسيب ببيند و ترک بخورد. به طور کلي تاچ ال سی دی گوشي موبايل از چهار لايه خيلي نازک تشکيل شده است که به همديگر چسبيده اند.

تشخيص اصل و غير اصل بودن در خريد تاچ ال سی دی موبايل يک مسئله اساسي در نگهداري از آن مي باشد. لايه دوم تاچ اسکرين است که همان طور که از نامش پيداست مسئول تشخيص حرکات انگشت شما روي صفحه موبايل است و اعمالي همچون کليک کردن و زوم کردن را تشخيص مي دهد و اجرا مي کند.

لايه اي که در زير صفحه تاچ قرار دارد همان ال سي دي موبايل يا صفحه نمايش است که مسئول نشان دادن تصاوير موبايل است. آخرين و دروني ترين لايه صفحه اي است که نور پس زمينه را تأمين مي کند.

زماني که صفحه موبايل در اثر ضربه آسيب مي بيند معمولاً لازم است که تاچ و ال سي دي هر دو تعويض شوند. در بعضي از مدل ها اين دو قابل تفکيک هستند اما در بيشتر مدل ها تاچ و ال سي دي به همديگر چسبيده اند و هر دو بايد تعويض شوند.

در شرايطي که لازم است تاچ ال سي دي گوشي خود را تعمیر کنيد يک موضوع مطرح مي شود و آن هم اين است که تاچ ال سي دي اصلي و اورجينال جاگذاري کنيد يا تاچ ال سي دي کپي و غير اصلي.

همان طور که مشخص است هر قطعه و وسيله اي که تقلبي و غير اصلي است معايبي دارد و نمي تواند جاي قطعه فابريک و اصلي را بگيرد. گاهي اوقات خودتان انتخاب مي کنيد که به خاطر پايين بودن قيمت تاچ ال سي ي کپي از آن براي موبايل خود استفاده کنيد، اما گاهي اوقات شما ترجيح مي دهيد که علي رغم گران تر بودن تاچ ال سي دي اصل همان را روي گوشي خود نصب کنيد تا کيفيت لمس و تصوير حفظ شود. خرید پاوربانک

در اين صورت نياز داريد که مطمئن شويد تاچ ال سي دي تهيه شده اصل است و در اين رابطه خيالتان راحت شود. براي تشخيص دادن تاچ ال سي دي هاي اصل از تاچ ال سي دي هاي کپي و تقلبي روش هاي مختلفي وجود دارد که مي توانيد به راحتي از آن ها استفاده کنيد.

تاچ ال سی دی اصل چيست؟

همان طور که گفته شد تاچ و ال سي دي دو صفحه مجزا از همديگر هستند که به دليل متصل بودن آن ها به يکديگر معمولاً با نام تاچ ال سي دي شناخته مي شوند.

ال سی دی های اصل و اورجينال در بازار با نام اختصاري OEM شناخته شده هستند که به معناي ال سي دي اصلي است که ساخت شرکت هاي معروف توليد کننده تجهيزات اصل مي باشد.

زماني که يک ال سي دي علامت OEM را روي بسته خود داشته باشد يعني مطابق با استاندارهاي موجود ساخته شده و اورجينال است. يک ال سي دي اصل بسيار باکيفيت است و با ال سي دي فابريک گوشي تفاوتي ندارد. از طرف ديگر تاچ اصلي هم از کيفيت بالايي برخوردار است و تمام ويژگي هاي يک تاچ فابريک را دارا است.

تاچ ال سی دی Galaxy A22

تاچ ال و سی دی کپی چیست؟

تاچ ال سي دي تقلبي تاچ ال سي دي هاي غير اصلي هستند که برخي از استانداردها در هنگام توليد آن ها رعايت نشده است و تووسط شرکت هاي توليد کننده متفرقه چيني که قطعات و لوازم جانبی موبايل توليد مي کنند ساخته شده است. اين تاچ اسکرين ها را با نام هاي تقلبي، High copy، چيني، گريد A+ يا گريد A نيز مي شناسند.

تنها مزيتي که اين تاچ ال سي دي ها نسبت به ال سي دي هاي اصلي دارند اين است که قيمت آن ها پايين تر است و اگر در وضعيتي هستيد که نمي توانيد يک تاچ ال سي دي اصلي و باکيفيت تهيه کنيد همين ال سي دي هاي ارزان کار شما را راه مي اندازند و مي توانيد با کمک آن ها دوباره از گوشي خود استفاده کنيد. پايين بون کيفيت لمس و تصوير، مصرف بيشتر انرژي باتري و دوام کمتر از ويژگي هاي تاچ ال سي دي هاي تقلبي است.

چگونگی تشخیص تاچ ال سی دی اصل

براي تشخيص تاچ ال سی دی اصل از تقلبي راه هاي مختلفي وجود دارد که در ادامه به بررسي و توضيح آن ها مي پردازيم.

  • کيفيت و شفافيت تصوير

اولين تفاوتي که بين تاچ ال سي دي هاي اصل و تقلبي وجود دارد ميزان کيفيت آن ها است. همان طور که گفته شد يک تاچ ال سي دي اصل با تاچ ال سي دي فابريک تفاوتي ندارد.

حسگرهاي تشخيص حرکات انگشت روي تاچ به خوبي و با سرعت کار مي کنند و ال سي دي از کيفيت تصوير و قابليت تفکيک رنگ بسيار خوبي برخوردار است. با مقايسه کيفيت صفحه نمايش و سرعت عملکرد تاچ مي توانيد متوجه شويد که کدام تاچ ال سي دي اصلي است و کدام تقلبي.

  • قيمت

از روي قيمت قطعه هم مي توانيد به اصل يا تقلبي بودن آن پي ببريد. تاچ ال سي دي هاي تقلبي به علت پايين بودن کيفيتشان معمولاً ارزان تر از تاچ ال سي دي هاي اصلي هستند. اين تفاوت قيمت مي تواند ناشي از اين مسئله هم باشد که توسط شرکت هاي چيني متفرقه توليد مي شوند نه شرکت هاي اصلي.

  • ميزان روشنايي صفحه

تاچ ال سي دي هاي اصلي مي توانند به صورت مداوم و با کيفيت نور مورد نياز را براي نمايش تصاوير توليد کنند. در محيط هاي باز که نور محيط زياد است مي توان به تفاوت ال سی دی اصل و تقلبي پي برد. بيشتر تاچ ال سي دي هاي تقلبي و کپي در محيط هاي بيروني که نور زيادي وجود دارد نمي توانند نور کافي را تأمين کنند و باعث مي شوند که ديدن تصاوير گوشي سخت شود.

  • بررسي لوگوي شرکت سازنده

بيشتر شرکت هاي معروف به خصوص شرکت اپل، روی هر دو طرف کابل هاي ال سي دي لوگوي برند خود را حک مي کنند. اين درحالي است که شرکت هاي توليد کننده تاچ ال سي دي هاي تقلبي هيچ نشانه اي روي کابل ها حک نمي کنند.

  • جايگاه دوربين سلفي

در ال سي دي هاي اصلي براي لنز دوربين سلفي يک محافظ باکيفيت تعبيه شده است اما در ال سي دي هاي تقلبي به اين مسئله توجهي نشدهاست و فقط جايگاهي براي قرار گرفتن دوربين جلو در آن ها وجود دارد.

  • شماره سريال ها

روي تاچ ال سي دي يک شماره سريال نوشته شده است که نوع آن مي تواند نشان دهد تاچ ال سی دی اصل است يا تقلبي. معمولاً شماره سريال هاي تاچ ال سي دي هاي تقلبي بسيار پر رنگ و واضح هستند تا توجه مشتريان را جلب کنند. اين در حالي است که شماره سريال روي ال سي دي هاي اصلي معمولاً کم رنگ هستند و با فونت کوچک نوشته شده اند.

  • بررسي پدهاي روي کابل

بيشتر ال سي دي هاي اصل روي کابل هاي خود پدهايي دارند که همچون محافظ عمل مي کنند. اين پددها روي کابل های ال سي دي هاي تقلبي وجود ندارد و اگر هم وجود داشته باشد جنس آن ها بسيار زبر و بي کيفيت است. با بررسي اين پدها مي توانيد اصل يا تقلبي بودن تاچ ال سي دي را تشخيص دهيد.

می توانید جدید محصولات را در فروشگاه لوازم جانبی موبایل اصفهان مشاهده نمایید.

خرید پاوربانک

دیدگاهتان را بنویسید