آموزش

هر آنچه که باید در مورد باتری آیفون بدانید

باتری آیفون
Rate this post

در آیفون های اپل، منصفانه است که بگوییم باتری کمی رمز و راز است. بر خلاف برخی از رقبای خود، غیر قابل جابجایی است، بنابراین باید اعتماد کنید که چیزی که دریافت می کنید واقعا خوب است. هنگام خرید یک آیفون بازسازی شده، باتری خوب به اندازه ظاهری براق مهم است. خوشبختانه، لازم نیست در تاریکی بمانید. در این راهنما، به برخی از سوالات متداول در مورد باتری‌های آیفون، از درک سطوح ظرفیت خوب تا عملکرد معمول باتری آیفون در مدل‌های مختلف، پاسخ خواهیم داد.

تمام موارد ذکر شده در این راهنما برای تمامی مدل های فعلی و اخیر گوشی های هوشمند اپل قابل اجرا است. در صورت لزوم، به نحوه عملکرد مدل‌های مختلف در مورد باتری‌هایشان اشاره کرده‌ایم. به طور کلی، هر چند، این راهنمای جامع باتری آیفون صرف نظر از اینکه به دنبال خرید آیفون 7 یا آیفون 11 هستید، مفید خواهد بود.

اطلاعات در زمینه باتری آیفون

آشنایی با ظرفیت باتری آیفون


با انتشار iOS 11.3 در سال 2018، اپل ویژگی جدیدی را معرفی کرد که می تواند اطلاعات زیادی در مورد ظرفیت و عملکرد باتری شما به شما بگوید: سلامت باتری. این دقیقاً مدت زمانی را که آیفون شما باید بین چرخه های شارژ دوام بیاورد، در مقیاس 0٪ تا 100٪ توضیح می دهد.

حداکثر ظرفیت باتری تلفن شما به مرور زمان کاهش می یابد. آیفون‌های جدید معمولاً با ظرفیت 100 درصد عرضه می‌شوند، اما چرخه‌های شارژ و آسیب‌های احتمالی (مانند قرار گرفتن گوشی در معرض دمای شدید) ظرفیت را کاهش می‌دهند.

همانطور که سلامت باتری شما کاهش می یابد، توانایی آن برای ارائه حداکثر عملکرد نیز کاهش می یابد.

چه ظرفیت باتری آیفون در شرایط بهینه در نظر گرفته می شود؟


ممکن است فکر کنید که از آنجایی که حداکثر ظرفیت آیفون شما از 100٪ شروع می شود، تنها شرایطی است که می توان بهینه در نظر گرفت. با این حال، این کاملا درست نیست. اپل هر آیفونی با ظرفیت باتری 80 درصد یا بالاتر را در شرایط مطلوب می داند.

در واقع، اپل آنقدر در مورد سلامت باتری احساس می کند که ضمانت یک ساله آن هر باتری با ظرفیت 80 درصد یا بیشتر را پوشش می دهد. دیدن آیفون هایی که پس از یک سال هنوز ظرفیت باتری 95 درصد یا بالاتر دارند، غیرعادی نیست.

دلیل آن یک نوع ایمن است: اپل باتری های خود را با ظرفیت مازاد تولید می کند، به این معنی که در واقع از تمام توان عملیاتی بالقوه خود استفاده نمی کند زمانی که وضعیت سلامت باتری آن 100٪ باشد. حتی زمانی که 80 درصد باشد، تلفن شما همچنان در شرایط بهینه کار می کند.

چگونه وضعیت باتری آیفون خود را بررسی کنیم


در هر آیفونی که iOS 11.3 یا بالاتر نصب شده است، می‌توانید ظرفیت باتری خود را با رفتن به تنظیمات > باتری > سلامت باتری بیابید. ذکر این نکته ضروری است که این ویژگی فقط برای آیفون 6 و هر مدلی که بعد از آن عرضه شده است در دسترس است.

در صفحه سلامت باتری، یک معیار ثانویه مهم را نیز مشاهده خواهید کرد: حداکثر قابلیت عملکرد. به دلیل تفاوت های ظریف ذکر شده در بالا، این صفحه نمایش ممکن است در واقع مهمتر از ظرفیت باشد.

اگر باتری شما برای پشتیبانی از همه برنامه های شما به خوبی کار کند، یک پیام ساده خواهید دید که تلفن شما در اوج عملکرد معمولی کار می کند. اگر باتری شما فرسوده شده است و به طور بالقوه نیاز به تعویض دارد، هشداری خواهید دید که خراب شده است و باید تعویض شود.

اگر پیام هشدار را مشاهده کردید، تلفن شما همچنان کار می کند، اما زمان بین چرخه های شارژ به طور قابل توجهی کوتاه تر خواهد شد. این پیام فقط زمانی ظاهر می شود که ظرفیت باتری شما 79٪ یا کمتر باشد.

چگونه عمر و کارایی باتری آیفون خود را افزایش دهیم؟


اپل سعی کرده است عمر باتری گوشی های خود را از طریق چیزی به نام کنترل عملکرد یا مدیریت عملکرد افزایش دهد که چند سال پیش باعث بحث و جدل شد. مدیریت عملکرد عملکرد تلفن شما را از طرف شما کاهش می دهد تا آیفون را روشن نگه دارد و باتری را ذخیره کند. شما می توانید آن را به صورت دستی خاموش کنید، اما باتری آیفون شما در صورت انجام این کار خیلی سریع تمام می شود، زیرا آیفون نزدیک به محدودیت های خود کار می کند.

درعوض، انجام این چند مرحله ساده که می تواند عمر باتری گوشی شما را افزایش دهد، با حسن نیت اپل انجام دهید:

در آخرین به‌روزرسانی iOS بمانید. هر ارتقای عمده دارای ویژگی های جدیدی برای حفظ و افزایش عمر باتری است.
سعی کنید گوشی خود را در دمای متوسط ​​بین 16 تا 22 درجه سانتیگراد نگه دارید. هر چیزی بالاتر یا بیشتر از آن ممکن است به باتری لیتیومی شما آسیب برساند.
هنگام شارژ از گرمای بیش از حد خودداری کنید. برخی از قاب‌ها یا سطوح می‌توانند باعث گرم شدن تلفن شما شوند که می‌تواند به باتری آسیب برساند. هنگام شارژ شدن آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که خنک می ماند.
گوشی خود را نیمه شارژ نگه دارید. خالی کردن کامل باتری می تواند باعث تخلیه عمیق آن شود که باعث آسیب قابل توجهی می شود. تخلیه باتری پر می تواند همین اثر را داشته باشد.
روشنایی خودکار را روشن کنید. روشن ترین تنظیمات صفحه نمایش باعث می شود باتری شما به سرعت تخلیه شود، که شما را مجبور می کند چرخه های شارژ را به سرعت طی کنید و سلامت باتری را از دست بدهید.
فعالیت پس‌زمینه خود را در Settings > General > Background Refresh بررسی کنید. تعداد زیادی برنامه در حال اجرا در پس‌زمینه باتری شما را خالی می‌کند.

نحوه عملکرد باتری های آیفون بر اساس مدل های فردی


هنگام تحقیق در مورد آیفون های مستعمل، عمر باتری و عملکرد احتمالاً جزو ملاحظات اصلی شما هستند. می‌توانید به عواملی مانند سرعت پردازش یا رم نگاه کنید، اما واقعاً چقدر در مورد تجربه کاربری واقعی گوشی به شما می‌گوید؟

خوشبختانه معیارهای دیگری نیز وجود دارد. یکی معیار عملکرد Geebench است که همه دستگاه‌های iOS را برای مقایسه مستقیم عملکرد آنها با یکدیگر استاندارد می‌کند. نتایج از بالاترین به پایین ترین عملکرد به شرح زیر است:

آیفون 11 پرو مکس – 1330
آیفون 11 – 1280
iPhone XS Max – 1110
آیفون XR – 1108
آیفون 8 – 922
آیفون 7 – 742
آیفون 6 اس – 542
آیفون 6 – 308
عمر باتری یکی دیگر از اجزای مهم در مقایسه مدل های آیفون است. متخصصان بررسی در AnandTech عمر باتری هر مدل آیفون را در چند سال گذشته بررسی کردند. آنها مقایسه خود را بر اساس مدت زمانی انجام دادند که یک تلفن قادر به شارژ کامل در حالت WiFi است. نتایج آنها به شرح زیر است:

آیفون 11 پرو مکس – 15.58 ساعت
آیفون 11 – ساعت 14.03
آیفون XR – 12.95 ساعت
آیفون 8 پلاس – 11.83 ساعت
iPhone XS Max – 10.31 ساعت
آیفون 7 – 9.22 ساعت
روند عملکرد و عمر باتری هم خطی است. هر مدل جدید نسبت به مدل های قبلی قدرتمندتر است و دارای ویژگی های جدیدی است که عمر باتری آن را حفظ و افزایش می دهد.

نکته پایانی این است که مدل های جدیدتر، صرف نظر از اینکه ظرفیت آنها زیر 100 درصد است، نسبت به همتایان قدیمی خود عمر باتری بیشتری دارند و در نتیجه برای مدت طولانی تری مفید خواهند بود.

آیفون‌های بازسازی شده در مقابل سایر گوشی‌ها: چه کسی در نبرد باتری برنده می‌شود؟


البته ممکن است فراتر از آیفون ها نگاه کنید. در این صورت، چگونگی مقایسه عمر باتری و عملکرد بین محصولات اپل و رقبای آن، سوال مهمی است که باید پرسید.

برای گوشی های جدید، اپل معمولا برنده می شود. در هر دو معیار عملکرد و عمر باتری که در بالا به آنها اشاره شد، مدل های آیفون بالاتر از همتایان خود در اندروید و گوگل در همان سال قرار دارند.

اما در مورد گوشی های بازسازی شده چطور؟ در اینجا، هنوز هم بهتر است به آیفون‌ها نسبت به سایر تلفن‌های بازسازی‌شده اعتماد کنید. به طور کلی، آیفون‌ها سالانه 15 درصد ارزش بیشتری نسبت به بهترین همتایان اندرویدی خود دارند. این نشان می دهد که باتری آنقدر ضعیف نمی شود، عملکرد به این سرعت کاهش نمی یابد و صفحه نمایش به راحتی آسیب نمی بیند.

در مجموع، آیفون تمایل دارد در جنگ باتری پیروز شود. نه تنها قوی شروع می شود، بلکه قدرت خود را برای مدت طولانی تری حفظ می کند. این چیزی است که آن را برای هر کسی که به دنبال یک گوشی هوشمند بازسازی شده می‌گردد، انتخاب خوبی می‌کند.

از Swappie Refurbished iPhone چه انتظاری می توان داشت؟


در Swappie، ما تضمین می کنیم که هر آیفون بازسازی شده دارای باتری با حداقل 80 درصد ظرفیت است، به این معنی که مانند یک آیفون جدید کار می کند و کار می کند. لازم نیست نگران تعویض باتری باشید تا به عملکرد دلخواه خود برسید. این استانداردها توسط سایر فروشندگان آیفون تضمین نشده است. اگر بدشانس باشید، می‌توانید با یک باتری با ظرفیت کمتر از 80 درصد مواجه شوید که به طور قابل توجهی عملکرد و طول عمر باقیمانده آن را کاهش می‌دهد. مهم است که این موارد را قبل از اقدام به خرید در نظر بگیرید.

به خصوص در مدل های قدیمی، حتی یک باتری کاملاً کارآمد به اندازه یک مدل جدیدتر کارآمد نخواهد بود. همانطور که در بالا نشان داده شد، یک آیفون 7 بیش از 6 ساعت کمتر از جدیدترین مدل دوام می آورد. حفظ انتظارات خود با واقعیت می تواند به شما کمک کند خریدی داشته باشید که هم برای شما و هم برای تلفن شما خوب باشد.

دیدگاهتان را بنویسید