اخبار

مهم ترین ابزار تعمیر موبایل

مهم ترین ابزار تعمیر موبایل
Rate this post

اگر قصد وارد شدن به شغل تعمیرات تلفن های هوشمند را دارید، در قدم نخست باید اساسی ترین ابزار های تعمیر موبایل را بشناسید. در این مطلب ما به معرفی مهم ترین ابزار های تعمیرات موبایل در اصفهان می بپردازیم تا با الفبای تعمیر موبایل آشنا شوید.

  • پیچ گوشتی

نخستین و اصلی ترین ابزار که حتما برای تعمیر موبایل در اصفهان باید تهیه کنید انواع پیچ گوشتی میباشد. پیچ گوشتی هایی که برای تعمیر گوشی موبایل مورد استفاده قرار میگیرند انواع و اقسام متفاوتی دارند و از نظر اندازه کوچک و بسیار ظریف هستند. شما به عنوان یک تعمیرکار گوشی موبایل باید انواع پیچ گوشتی های ضروری برای باز کردن پیچ همه مدل های گوشی از سری گوشی های اندرویدی گرفته تا آیفون های اپل را در اختیار داشته باشید. برخی شرکت ها پکیج های پیچ گوشتی را برای تعمیرات موبایل ارائه می دهند که حاوی تمام پیچ گوشی های لازم در این حرفه می‌شوند. خرید این پکیج ها می ‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

  • ساکشن کاپ

ساکشن کاپ ابزاری است که با استفاده از آن می توانید قاب گوشی های موبایل را باز کنید برای مواردی همچون تعویض تاچ ال سی دی موبایل ها استفاده می شود. خیلی از تعمیرکارها موبایل به جای ساکشن کاپ فقط از یک کاپ مکنده استفاده می‌کنند و با نصب آن بر روی قاب گوشی و کشیدن کاپ سعی می‌کنند که قاب موبایل را باز نمایند، اما استفاده از این شیوه ممکن است به بدنه گوشی های حساس آسیب برساند. بنابراین توصیه می‌کنیم حتما یک ساکشن کاپ اهرمی و مناسبی را برای خود تهیه کنید. به وسیله این ابزار می‌توانید گوشی را مابین دو کاپ مکنده دستگاه قرار دهید و با فشار دادن اهرم آن، به طور همزمان و هماهنگ نیرویی به قابل گوشی اعمال نمایید که منجر به جداسازی و باز کردن بدون دردسر قاب آن شود. خرید پاوربانک

  • هویه و سیم لحیم

ابزار بعدی که باید به عنوان یک تعمیرکار موبایل در اختیار داشته باشید، هویه است. هویه به شما این امکان را می‌دهد تا در شرایط خاص به تعمیر برد و قطعات الکترونیکی روی آن بپردازید و پایه های هر یک از قطعات الکترونیکی موبایل اصفهان نصب شده در دستگاه را جدا یا متصل نمایید. طبیعتا برای انجام این کار نیاز به سیم لحیم اختصاصی خواهید داشت که بتوانید با ذوب کردن آن لحیم کاری را انجام دهید.

  • هیترهای مناسب

هیتر ابزاری است که با استفاده از آن می‌توانید به قاب و دیگر قسمت های گوشی های موبایل گرمای کنترل شده اعمال کنید و بدین ترتیب جداسازی و باز کردن اجزای مختلف گوشی را ساده تر کنید. برای مثال گوشی های مدرن امروزی اغلب بدنه ضد آب دارند و لایه های لاستیکی بسیار مقاومی در لبه های قاب آن ها نصب است که از باز شدن قاب گوشی جلوگیری می‌کنند. با استفاده از هیتر و گرما دادن به لبه های قاب این گوشی ها می‌توانید لاستیک های آب بندی اطراف آن ها را شل کنید و در نهایت قاب گوشی را جدا نمایید.

اصلی ترین ابزار تعمیرات موبایل
  • پیک

پیک هم از اساسی ترین ابزارهای تعمیر باتری موبایل اصفهان است. با فرو بردن نوک پیک در لبه قاب گوشی های موبایل می‌توانید باز کردن قاب گوشی را تسهیل بخشید. همچنین از پیک در مراحل و مواقع مختلف دیگر هم استفاده می‌شود. این قطعه از جنسی مخصوص و غیر رسانا است و به همراه داشتن آن در شغل تعمیرات تلفن همراه الزامی خواهد بود.

  • پنس

پنس ابزاری است که می‌توانید با آن قطعات مختلف گوشی های موبایل را بردارید و جابجا کنید. این ابزار شبیه به موچین طراحی شده اما به طور دقیقی طراحی می‌شود تا تعمیرکار با آن بتواند خیلی راحت قطعات سخت افزاری گوشی های موبایل را گرفته و تغییرات لازم و مورد نیازش را در آن ها اعمال کند.

  • منبع تغذیه

منبع تغذیه می‌تواند بنا به دلایل مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. شوک دادن به باتری، شارژ مستقیم باتری، روشن کردن گوشی بدون باتری، امکان عیب یابی گوشی های خاموش با بررسی مدارهای آن و غیره همگی کارهای مفیدی هستند که با منبع تغذیه قادر به انجام آن ها خواهید بود. داشتن این ابزار برای یک تعمیرکار موبایل ضروری است و بدون آن امکان انجام تعمیرات موبایل وجود ندارد.

  • دستگاه لوپ

دستگاه بعدی که برای انجام تعمیر موبایل باید در اختیار داشته باشید، دستگاه لوپ است. دستگاه لوپ یکی از گران قیمت ترین ابزارهایی است که برای تعمیرات تلفن همراه به آن نیاز پیدا می‌کنید. لوپ مثل یک میکروسکوپ عمل می‌کند و این امکان را در اختیارتان قرار خواهد داد تا مادربرد گوشی را با ابعاد چند برابر بزرگ تر مشاهده کنید و بتوانید خیلی راحت نسبت به تعمیر مدارها و قطعات آن وارد عمل شوید.

  • مولتی متر

مولتی متر یکی دیگر از اصلی ترین ابزار های تعمیرات موبایل محسوب می‌شود که حتما باید آن را در اختیار داشته باشید. کاربرد اصلی این ابزار مربوط به عیب یابی می‌شود. با استفاده از مولتی متر می‌تواند عملکرد و خراب نبودن تمام قطعات گوشی را بررسی و تست نمایید و در صورت شناسایی قطعات معیوب نسبت به تعمیر یا تعویض آن ها وارد عمل شوید. بنابراین برای انجام تعمیرات دقیق تلفن همراه حتما به مولتی متر نیاز خواهید داشت.

مولتی متر

می توانید جدید محصولات را در فروشگاه لوازم جانبی موبایل اصفهان مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید